Kanser Merkezinden Haberler

KANSER OKULLARI

Medstar Antalya Hastanesi Kanser Merkezi’nin “Kanserle Savaş” misyonu doğrultusunda toplumu bilgilendirmek amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlediği ‘Kanser Okulu’nun son dersi yapıldı. Antalya Kültür Merkezi’nde düzenlenen son ders kapsamında Kanser Okulu öğrencilerinin konseri, tiyatro gösterisi ve resim sergisi yer aldı.

HASTALARIMIZLA DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ 


​Medstar Kanser Merkezi tarafından başlatılan Doğa Yürüyüşü Düzlerçamı Gürkavak vadisinde gerçekleştirildi.Baharın gelişini hasta ve sağlık çalışanları birlikte karşıladılar. 68 hasta ve birçok doktorun katıldığı yürüyüşte grup vadi başlangıcındaki dere yatağında toplanarak, Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi iki rehber eşliğinde 5 kilometrelik parkurda yürüdü. Yürüyüşe Medstar Kanser Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan ve Prof. Dr. Akın Yıldız da katıldı. Doğa Yürüyüşlerinin ikincisi mayıs ayında gerçekleşecek.

 

 

KAZAKİSTAN ONKOLOJİ HASTANESİNDE KANSER GÖRÜNTÜLEME VE MOLEKÜLER TEDAVİLER ÜZERİNE KONFERANS

 

Kazakistan'da Almaty'de 14-16 Nisan 2015 tarihlerinde yapılan uluslararası 4.  Medical and Health Tourism sağlık turizmi etkinliğine ANSAT daveti ile katılan  Memorial/Medstar Antalya Nükleer Tıp Bölümü Başkanı Prof Dr Akın Yıldız Almaty Kanser Enstitüsünün  daveti üzerine Enstitü hekimlerine Antalya’nın yenilikçi kanser tedavileri konusunda bir sunum yaptı.

 

AZERBAYCAN'DA İLK NÜKLEER TIP MERKEZİ

Azerbaycan ulusal kanser merkezi bünyesinde Bakü'de açılan ülkenin ilk siklotron ve PET-CT ünitesi 16 Nisan 2016 tarihinde hizmete girdi. Açılış sonrası ilk PET-CT sempozyumu Türkiye'den ve Azerbaycan'dan Merkezin Başkanı Dr. Fuad Nevruzov'un daveti ile katılan konuşmacılarla gün boyu devam etti.  Prof. Dr. Akın Yıldız Baş boyun kanserileri ve PET-CT olgu örnekleri başlıklı iki konuşma yaptı.